1 2 3 4 5

במדינת ישראל סוככים הם עניין של הכרח ולא של בחירה, שכן השמש החזקה שורפת את כל מה שלא מוגן מפניה. מסיבה זו אנו פוגשים בסוככים במגוון רחב של שימושים: בבתי מלון, בבתי קפה, ליד חנויות, גני שעשועים, גני ילדים, בריכות ועוד. עם זאת, לכל מקום יש את הסוכך המתאים לו בצורה הטובה ביותר.

סוככים לחנויות

מרבית החנויות נוהגות להוציא מספר דוכנים אל מעבר לדלת החנות עצמה, זאת במטרה למשוך לקוחות באמצעות מבצעים או סחורות מיוחדות. במקרים אלו סוככים לא רק מצלים על אותם דוכנים, אלא גם תוחמים במידה מסוימת את המרחב הנוסף של החנות. בצורה זו הלקוחות הפוטנציאליים יודעים טוב יותר לאיזו חנות שייך הדוכן. יתרה מזאת, ניתן להוסיף את שם בית העסק על גבי הסוככים, וכך לחסוך בהוצאות על שלט מיוחד ויקר.

סוככים לבתי קפה

בדומה לחנויות, גם בתי קפה נוטים לגלוש החוצה, ועבורם סוככים חשובים במיוחד. למעשה, סוככים מגדירים את התחום של בית הקפה, ובנוסף מספקים אזור מוצל עבור הלקוחות. יתרה מזאת, הסוככים מאפשרים ליצור אווירה מיוחדת בבית הקפה, ויש גם שבוחרים להוסיף להם קישוטים בדמות של עציצים. סוככים למסעדות הם המוצרים המושקעים ביותר, זאת משום שהם משפיעים על האווירה במקום, וככל שהאווירה תהיה מזמינה יותר, כן יותר אנשים יבקרו בבית הקפה.

סוככים לבריכה

סוככים לבריכה הם אולי בין החשובים שיש, שכן מרבית הפעילות במקום מתרחשת בשעות החמות ביותר של היום. חלק מהבריכות בוחרות להוסיף שמשיות או סוככים מעל שפת הבריכה, ואחרות מעדיפות לכסות על כל הבריכה. האופציה השנייה עדיפה, שכן סוככים הפרוסים מעל לבריכה מגנים על המתרחצים גם כשהם במים. אנשים רבים סבורים שהמים מגנים עליהם מפני קרני השמש, אך טעות בידם, שכן מים אינם חוסמים חדירה של קרני שמש, והתוצאה היא שאפשר להישרף גם בתוך המים.

קיימות שיטות שונות לפרוס סוככים בבריכה, חלקם כוללים משטח אחד, ואחרים מורכבים מכמה חלקים המשתלבים יחדיו. העיצוב נובע ממבנה הבריכה, מהרצון של המנהל, וכמובן מהצעת המחיר שהוא מקבל.

סוככים לבית מלון

בתי מלון מרכזים למעשה מקומות בילוי רבים: מסעדות, בריכות, חנויות, מרכזי ספא ועוד. במלונות חשוב לדאוג לא רק לפן הפונקציונלי של הסוככים, אלא גם לפן העיצובי שלהם. כל מלון מסתמך במידה רבה על המראה החיצוני שלו כשהוא מנסה למשוך לקוחות, ואסור שהסוככים יפגעו בעסקים. מסיבה זו סוככים לבתי מלון מסוגננים במיוחד ומעוצבים בקפידה. צבעי הבדים נבחרים בהתאם לעיצוב הכללי של בית המלון, ומשתלבים באווירה העליזה של הבריכה. גם המסעדות של המלון צריכות לקבל סוככים המתאימים לאווירה שרוצים לשדר ולרוח המלון. סוככים המיועדים לבית מלון נבנים בצורה קפדנית במיוחד, שכן על כתפיהם מוטלת משימה חשוב של יצירת הרושם הנכון על הלקוחות.